Sociologický průzkum na téma Jaroslav Foglar

Prosíme návštěvníky těchto stránek, aby se zúčastnili krátkého průzkumu na téma JF. Vyhodnocení dotazníků proběhne po 7 listopadu, výběr respondentů = kvótní dle údajů z Českého statistického úřadu. Prosíme o uložení odkazu na Vaše stránky či šíření mezi Vaše známé.

Srpnová pisatelská soutěž; Výsledky 1. kola (3/3)

29. září 2010 v 19:33 | Tomisus |  Srpnová pisatelská soutěž
Slohová kvalita: 0-6 bodů = vhodný výběr slov, slovosled
Originalita a vyjádření: 0-10 bodů
Slovní zásoba: 0-5 bodů
Gramatika: 0-3body


Pár slov od Marťuly k soutěžícím: Slovní hodnocení nebylo součástí soutěže, píšu jej dobrovolně, protože si myslím, že vás to třeba zajímá. Číst a hodnotit vaše díla mě moc bavilo, dokonce jsem poznala další lidi, jejichž blogy hodlám nadále navštěvovat.
Bodové hodnocení mi občas úplně nevyhovovalo, proto může být vaše pořadí možná zkreslené. Ale snažila jsem se udělit body, aby aspoň trochu odpovídaly. Nezapomínejte, že nikoho se nesnažím kritizovat, jde o můj vlastní náhled, z vašeho pohledu se to může zdát jiné než z toho mého a navíc jsem posuzovala jen jedno dílo, což mi tolik o vašich skutečných kvalitách neprozradí.
Jsem takový amatér jako většina v soutěži, ne-li ještě větší.


CLARETT

6bodů
7bodů
5bodů = 20
2body

Tvoje povídka dokáže udržet pozornost, při čtení jednoho řádku už se člověk těší na další a připadá si jako by byl součástí toho děje. Příběh zůstal docela otevřený, podle mě je škoda, že to nemá nějakou hlubší myšlenku. Mohlo tam být třeba uvedené, proč si Doth postavil dům na útesu a chodil královnu vyhlížet. Protože byla krásná? Chtěl o ní zjistit něco víc? Měla nadpřirozené schopnosti?
Pozor na opakované chyby v zájmenech, např. "Uchopil za paži."
Správně je to krátce, podle pomůcky: "Uchopil tu za paži." Kdybych napsala: "Promluvil k ." - "Promluvil k ."

ATZE

Největší chyby děláš asi v čárkách. Text mi připadá maličko kostrbatý, věty jsou omílané stále dokola a nic moc toho stejně nenapoví. Nejdříve mě zaujalo, že si s sebou El přibalila červené víno J, ale nakonec ta pointa nebyla zase tak špatná. V závěru jsem čekala něco úchvatného, velký konec, ale ten nepřišel. El usnula a už jsme se nic nedozvěděli. Kdybys to příště víc propracovala, třeba by to nebylo úplně k zahození…

4body
5bodů   = 12
2body
1bod

VIVI

Povídka na začátku zaváněla zidealizovaným dojmem, ale líbí se mi, že nutí přemýšlet. A jeví se dost zajímavě. Není snadné spát o nebi, protože nikdo doopravdy netuší, kam po smrti míříme. Líbí se mi, jak si to představuješ... Anděl strážný tady taky nemá jednoduché - jednou přešlápne a je nucen se odklonit na špatnou stranu, stranu ďábla. Je zvláštní, že si to sám nevybral.
Gramatických chyb je tam jako máku, ale myšlenka se cení. Proto hodnotím vyšší originalitu.

3body
8bodů
3body = 15
1bod

ALATERIEL

Na to, že jsi psala o osudech feťačky mi tam chyběla spousta pocitů a prožitků. Petra se mi jevila jako normální holka, kromě toho, že si pravidelně píchala jehlu do ruky. A co dál na ní bylo zvláštního?
Je asi těžké se vcítit do té situaci, pokud jsi ji nezažila, ale tobě se to moc nepovedlo. Kromě toho moc nedodržuješ čas, jednou Petře vykáš, pak zas tykáš. Čárky při oslovení nikde. Ale na druhou stranu oceňuju, že sis vybrala takový životní příběh. Docela se mi líbilo, že to končí špatně a ten popis, jak ji přepadl vrah byl taky dobrý.

4body
5bodů     
3body = 13
1bod

LADY LETTY

Líbí se mi, že hlavní hrdinka je taková obyčejná, mockrát už na internetu nepřečteš, že by někdo mohl vlastnit obyčejné šedé oči - většinou se píše o čokoládově hnědých, pomněnkově modrých či medově zlatých (hlavně pod vlivem dnešních upírů). A hlavně miluje své rodiče natolik, že je poslechne a nechá si svůj život, protože jedině tak se dočká dalšího setkání s nimi. Bylo to pěkné, příjemné čtení. Kdybys to ale napsala jako delší, propracovanější příběh, tak bych se začetla určitě víc.

6bodů
6bodů
5bodů = 20
3bodů

EMY

Zaujal mě už nadpis.
A zajímavost si povídka uchovala až do konce. Konečně jsem se pročetla (chtěla jsem napsat prokousala, ale četlo se mi to celé lehounce) smysluplnou myšlenkou v podobě tohoto díla. Její představy, že jde do divadla krůček po krůčku a nakonec to, že kompletně propadne divadlu je ohromující. Nutilo mě to porovnávat Shakespearovskou tragedii s tím, co ve skutečnosti hrála ona. Chvilkami jsem nevěděla, jestli je to originál, nebo jen její myšlenky, ale bylo to strašně zajímavé. Nepotřebuju žádný složitý text, aby mě tohle zabavilo.

5bodů
10bodů
4body  = 22
3body

TA OBYČEJNÁ

Nejdřív mi to přidalo moc jednoduché a říkala jsem si, jak to asi skončí. Obyčejný příběh, děcka si něco vysnila a musí se vrátit do reality. Pak ale vše vyústilo v nečekaný závěr, jenž mě překvapil - ohromil. Ani mi tolik nevadilo, že to bylo tak skromně napsané.
Ta holka si prostě vysnila kluka a při tom, co přepychového už měla, jí splynul v jednu linii.. v jednu dokonalost. Tohle se dá přirovnat i do normálního života. Kolik holek si představuje vlastního idola, ztělesnění krásy a těch nejlepších vlastností? A kolik jich zjistí, že takový vlastně nemůže existovat? I Rose na to dá se říct přišla. Škoda, že tak pozdě.

4body
9bodů
3body = 19
3body

IVA WILDDRAGON

Příběh z pěkného prostředí, začátek se mi líbil moc a navíc jakmile přišla zmínka o upírovi, zbystřila jsem. Pak mě zmátl rychlý spád - působilo to na mě odbytě, asi tě tlačil limit 3 stránek. Jinak trochu mi opakovaně vadily příliš krátké věty, občas by to potřebovalo oživit delším souvětím. Ale mělo to relativně slušný konec - takže celkově mě příběh nenadchl, ale ani nebyl zkažený. Jsem ráda, že ses držela pravých upířích vlastností.

5bodů
6bodů
4body = 17bodů
2body

DRAGELL

Na tohle jsem se moc těšila, protože na zamilované příběhy jsem vždycky zvědavá a hodně se toho na nich dá pokazit. Řekla bych, že tohle bylo naopak milé, láskyplné - rozhodně ne pokažené. Ten poslední "andělský" čin povídce dodal na zajímavosti, úplně živě jsem si představovala zlého anděla s bělostnými křídly v něžných rukou svírající svůj smrtící nástroj. Fantazie tomu nechyběla.

5bodů
7bodů = 19bodů
4body
3body

FAIRA

Četlo se mi to dobře, skoro samo. Příběh obyčejného bezdomovce s kytarou v ruce, jenž má taky o čem nebo o kom snít. Našla jsem v tom příběhu zajímavé myšlenky někoho, kdo jen přihlíží tomu, jak se svět okolo hýbe. Na úplném konci jsem čekala, že se uděje něco dramatičtějšího - například že ho přepadnou pouhé halucinace, když ji spatří na nádraží.. Ale tahle povídka nemusela obsahovat žádné složitosti, aby patřila k těm lepším, co jsem v soutěži četla.

5bodů
6bodů = 18bodů
4body
3body

Ettelëa Dragons

Tím vlastním proslovem jsi možná chtěla omluvit to, co se ti nepovedlo, a to, že jsem při čtení stále marně čekala na nějaké opravdové vyvrcholení, nějaký bod, kde by se spustila moje fantazie. Ale to nepřišlo. Uváděla jsi, že ses nechtěla rozepisovat o tom, jak nudný a zbytečný měla hl.postava život. To chápu. Ale nenašla jsem žádnou specifickou věc, nic, co by mi aspoň načrtlo, jaký měla život. Louka, les, mraky? Cos tím chtěla naznačit? Že právě tohle ve svém životě přehlédl? Dobře. A co dál?
Nevím, jestli bylo tvým záměrem čtenáře ohromit. Mě to tedy neohromilo, navíc nejsi jediná, kdo psal o nebi. Na druhou stranu jako pohádka na odreagování dobrá, gramaticky podle mě slušná. Beru to jako takový rozjezd a věřím, že příští práci nebude chybět silnější pointa.

4body
5bodů
3body = 14bodů
2body

MADELEINE

Téma pro mě nijak nové, něco podobně laděného jsem viděla v televizi. Přesto se to četlo celkem dobře. Ze začátku byly příjemným zpestřením občasné rýmy v přímé řeči, potom ale přestaly dávat smysl a zdály se mi nucené.. podle mě jsi je klidně mohla vynechat. Taktéž nešlo přehlédnout tu kupu hrubek, které se objevovaly i tam, kde bych to vážně nečekala (hobkala?skořábka?propadl depresy?). Připadalo mi, že sis to po sobě ani nepřečetla. Chování hlavního hrdiny taky zrovna moc neodpovídalo tomu, v jaké se nacházel situaci. Ani se nesnažil se Zimou vyjednávat, jen seděl, tupě popíjel a podlézal jí, zatímco jeho dívka trčela v kostce ledu pár metrů od něj. Všechno to nejspíš nakonec omluvil fakt, že to byl jen sen, přesto bych víc zapracovala na logice.

5bodů
5bodů = 13bodů
3body
0bodů

KWIKY

K této povídce mě nenapadá nic, co bych mohla říct. Nechytla mě za srdce, dá se spíš říct, že mi prošla hlavou a zase ji klidně můžu zapomenout. Psáno lehkým, tak trochu pubertálním stylem o holce, která zažila něco nepříjemného a potřebovala se z toho vykecat. Jako úkol do slohu fajn.

5bodů
3body
3body = 14
3body

Alexys

6bodů
6bodů = 18
4body
2body

Jednou jsem psala podobný příběh, jen o dítěti opačného pohlaví a myslím, že jsme se v ději docela shodly (kromě draků). V tvém podání se mi to zdá jako normální příběh zachycující jednu událost, která se prostě přihodila malé holčičce. Bylo to milé, nicméně tomu chybělo víc šťávy - nevím, jestli bylo cílem ohromit (v tom případě bych usilovněji zapracovala na momentu překvapení) či spíše potěšit. Pro příště bych taky zvolila pozvolnější tempo v některých pasážích. Jinak hodnotím spíš kladně.

Fial

6bodů
8bodů = 22
5bodů
3body

Podle mě doopravdy kvalitní dílo, žádné výtky k němu nemám. Jen se trochu míjíme vkusem, ale to podstatné není. Nápaditý byl úsek s mouchou Wiurru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 VeEee VeEee | Web | 29. září 2010 v 20:08 | Reagovat

Jé no škoda že jsem se nestihla zapojit, povídky píši docela ráda :)

2 vrbize vrbize | E-mail | Web | 29. září 2010 v 22:14 | Reagovat

Vidím že máš asi hodně naspěch;-) u mě bude fotosoutěž tak pokud chceš se koukni...

3 Kwiky Kwiky | Web | 29. září 2010 v 22:21 | Reagovat

Buďto jsem slepá, nebo já nevím ??? Já se tu nikde nevidím ??? To už jsem vypadla nebo jak? O_O
Ehm, omlouvám se, jenom by mě to zajímalo :-D

4 Tomisus Tomisus | Web | 30. září 2010 v 15:41 | Reagovat

[3]: Jelikož někteří (a mezi nimi jsi byla i ty) se ves vých mailech nepodepisovali, vznikal celkem velký guláš a tak se občas stalo, že místo pravdivé přezdívky se uvedl mail. Už je to opraveno. :-)

5 Atze Atze | Web | 1. října 2010 v 16:25 | Reagovat

Ano, mistr Atze zase nejméně bodů.

6 Clarett Clarett | Web | 1. října 2010 v 17:37 | Reagovat

Tak jsem nedopadla zas tak špatně. :-)

7 Fial Fial | E-mail | Web | 3. října 2010 v 18:31 | Reagovat

[5]: Klobouček má nejméně - 0... Takže nezoufej.

[6]: Je mi divné, že jsi teď pode mnou. Tvoji povídku jsem již četl a je mnohem vypracovanější než ta moje...

8 IDABridges18 IDABridges18 | E-mail | Web | 14. července 2011 v 0:27 | Reagovat

The <a href="http://bestfinance-blog.com/topics/mortgage-loans">mortgage loans</a> seem to be useful for people, which want to start their own company. In fact, this is not hard to get a college loan.

9 written essays written essays | E-mail | Web | 26. srpna 2011 v 8:41 | Reagovat

Not many university students reach the universities' hight just because a few of them realize that it is an opportunity to pay for essay a good company. Hence, do not lapse your opportunity and become successful!

10 mortgage loans mortgage loans | E-mail | Web | 28. února 2012 v 20:15 | Reagovat

It is understandable that money can make people independent. But how to act when someone doesn't have cash? The only one way is to try to get the personal loans or car loan.

11 Click here Click here | E-mail | Web | 16. července 2012 v 21:02 | Reagovat

When your written assignment is pretty complex to perform, press up here to save your precious time and buy research papers! Our company of professional writers is 24/7 ready to deliver professional writing services!

12 Check here Check here | E-mail | Web | 16. července 2012 v 21:02 | Reagovat

Visit Essays Empire firm essaysempire.com for available information on how to get a term paper online and we make sure that you will receive the best results if you check on our excellent assignment writing services.

13 buy a term paper now buy a term paper now | E-mail | Web | 26. srpna 2012 v 19:31 | Reagovat

It’s necessary to pass all the ezaminations during the study at colledge. When graduates don’t have enough time for that, the can simply buy term paper written by proficient writers.Come to this Web site. The top solution for getting high grades is to use the prime-writing.company’s repfect help with essay writing.

14 resume writing resume writing | E-mail | Web | 16. září 2012 v 6:33 | Reagovat

Yeah clearly very operative for the lecturer it was pleasant to read about this good topic! If you need to get a great job firstofall you need resume writers. Study and don't forget - if you have to work and study at the same time, there areprofessionals who are ready to benefit you with your resume when you under time burden and looking for a great job.

15 directory submission sites directory submission sites | E-mail | Web | 18. listopadu 2012 v 9:58 | Reagovat

My internet business is getting well and ranking of my business site is high. All those is just because I choose the masters to work with. I utilize superb search engine optimization stuff at blog posting service of high reputation. Thanks that specialists very much!

16 Andrew Andrew | E-mail | 19. listopadu 2013 v 22:03 | Reagovat

This theme is very interesting. http://www.online-essay-writer.org/ Thanks for information.

17 Camille69 Camille69 | E-mail | 24. listopadu 2013 v 11:00 | Reagovat

very good post! "www masterpapers com" need to say you did a great job and i really appreciate it!

18 Hunter Hunter | E-mail | 24. listopadu 2013 v 20:36 | Reagovat

Cool paper! online-essay-writer.org It contains really very interesting things.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama