Sociologický průzkum na téma Jaroslav Foglar

Prosíme návštěvníky těchto stránek, aby se zúčastnili krátkého průzkumu na téma JF. Vyhodnocení dotazníků proběhne po 7 listopadu, výběr respondentů = kvótní dle údajů z Českého statistického úřadu. Prosíme o uložení odkazu na Vaše stránky či šíření mezi Vaše známé.

Blog

Omluva všem

9. srpna 2010 v 21:06 | Tomisus
Dobrý večer všem...
Doopravdy se vám všem mým návštěvníkům, kteří sem ještě někdy zabloudíte omlouvám, že jsem dlouho neaktualizoval blog. Možná někteří zpozorovali, že se celkem hodně věnuji fotoblogu a že jsem se na tento blog vykašlal. Ujišťuji vás, že to není pravda. 
Moje nepřítomnost má zcela opodstatněný důvod. A asi nejspíš i důvody.
Na začátku července jsem byl osmnáct dní v Chorvatsku u moře. Bylo to tam úžasné. Párkrát jsem se sice na internet dostal, ale čas mě tlačil, takže plánovaný pozdrav všem nevyšel.
Doma na mne čekala dvě překvapení. Jedno velmi radostné (o tom v příštím článku) a jedno, které mě dokázalo vytočit.
Nedokázal jsem se přihlásit do administrace blogu. Doopravdy. Zkoušel jsem všechna hesla, která používám. Doopravdy všechna. Zkoušel jsem si zažádat i o nové heslo. Napsalo mi to, že na zadaný email a jméno neexistuje blog. Dál jsem s tím nic nedělal, protože jsem znova odjel do Chorvatska; tentokrát s babičkou a s dědou.
A až dnes jsem si vzpomněl, že jsem kamarádovi ukazoval jednou administraci, jak nám nastavený jeden vzhled a já si potom pro jistotu zapomněl změnit heslo. Samozřejmě, že si ten lump vzpomněl na to heslo a změnil mi mail. Asi se ptáte, jak mohl znát zase heslo od mého mailu? Jednoduše. U jedné hry, kterou jsem asi před rokem a půl hrál jednu hru a potom jsem předával kamarádovi svůj účet a přesně to heslo jsem měl i na mailu. Takže si hošánek dal jedna a jedna dohromady a odepřel mi přístup k blogu.
Naštěstí jsem tyto hesla neměl i někde jinde. To by to dopadlo.
Vím, že je to z velké části i má chyba, ale že zrovna můj dobrý kamarád. Naštěstí se už s ním neuvidím, jinak bych mu doopravdy zakroutil krkem.

Měsíc jsem neaktualizoval blog. Je to hodně dlouhá doba, ale rozhodně vám to vynahradím. :-)

Tomisus

Pár novinek

6. června 2010 v 17:05 | Tomisus
Už týden nepřibyl žádný článek a to musím napravit. Teď se přesuneme spíše k literární části blogu.

- Článek o mém pobytu ve Stožci již psát nemusím, protože se článek o nás objevil v místních listech, takže pouze přepsat a bude to. Článek jsme psali celá třída, takže mi už přišlo zbytečné vymýšlet další.

- Také přibyde pár krátkých textů, které jsem psal ve škole při slohu.  

- S Fialem připravujeme společnou povídku, tak se těšte! Přípravy jsou v plném proudu. Námět téměř dodělaný, takže hup na osnovu a potom na psaní!

- Přes fotoblog jsem poznal mnoho skvělých a příjemných lidí a tímto bych jim chtěl poděkovat za těch jejich hodně přívětivích komentářů.

- První úplněk se dočká doopravdy svého pokračování. Poslední týden jsem vymýšlel, co se stane v další kapitole, takže se těšte!

Tak a to je asi vše! Užívejte si slunečné  a ohromně horké neděle!

Fotoblog

25. května 2010 v 14:51 | Tomisus
Nevím, jestli vám něco název napovídá, ale asi jo. Po dlouhém uvažování a zvažovaní jsem se rozhodl, vytvořit nový blog. Nebojte, tenhle blog pořád pojede, akorát své fotografické výtvory přesunu tam.
A důvod? Poslední dobou mám ohromně velké množství fotografií a stále další přibývají. Takže pro toto bude lepší fotoblog. Dalším důvodem je nový projekt, který chystám spustit od začátku června. A o jaký projekt se jedná? Jedná se o projekt 365. Zkoušel jsem vymyslet nějaké jiné názvy, abych se neopičil po ostatních, ale nedokázal jsem na nic přijít. Tak pokud byste na něco přišli, budu jenom rád.

A co tam najdete? Kromě fotografií tam najdete již zmiňovaný fotoprojekt 365. V budoucnu se chystám vydat na nějaké fotoreportáže, takže i to.

Už nevím co dál psát, tak vám zde už rovnou napíšu adresu...

www.t-foto.blog.cz

Konec se spřátelenými blogy. Nastupují oblíbenci!

17. května 2010 v 15:37 | Tomisus
Dlouho jsem o tom uvažoval a dospěl jsem k takovému názoru.
    Sice jsem si vždy pečlivě vybíral pouze autorské blogy, ale tam jsem nemohl mít všechny. Např. jsem tam nemohl mít ty, kteří SB nepoužívají a to mi celkem vadí. Je to celkem komplikovaný a dál bych to rozvíjet nemohl.
    Většina autorských blogů na které chodím, nemají spřátelené blogy a já jsem už pochopil proč.
 Za prvé - blogová SB už nejsou to, co bývala. Samí "affíííci" a pravá podstata SB už vymizela.
 Za druhé - a navíc je to tak i příjemnější. Vždy, když se mi zalíbí blog, jednoduše si ho přidám do oblíbenců a bude to. Žádný složitý psaní o SB atd. atd.

I když končím s SB, budu rád, když si mě Sai, Loi, Clar a spol. nechají. Když si mě vymažete, bude mi to trochu líto, ale nutit vás nemůžu.

Tomisus

Pár oznámení a bodíky pro květen...

3. května 2010 v 15:46 | Tomisus
Takže vážení, mám tu pro vás pár oznámení a po vzoru mého blogového kámoše Saie jsem se rozhodl pro každý měsíc napsat bodíky. Doufám Sai, že se neurazíš, že jsem to jaksi "okopčil". A pokud by ti to vadilo, tak nevím, co budu dělat. A pokud by si na mně poštval právníka, tak si ho opatřím taky! A to ještě nevíš, že máme právnictví v rodině! :-D

1. OZNÁMENÍ
    Po dvou týdnech jsem vyměnil design. Já vím, ale měsíc tu nevydrží asi žadný design. To jsem už prostě celý já. A tím bych chtěl mockrát poděkovat Clarett za (minulý) úžasný, který tu ty dva týdny pobýval. Vážně skvělá práce Clarett a myslím si, že ho ještě někdy nastavím.

2. OZNÁMENÍ
    Společně s novým designem jsem upravil menu, které se teď nachází v pravé části stránky. Upravil jsem také některé rubriky. Přidal jsem rozcestníky, které (doufám) zpřehlední tuto stránku.

3. OZNÁMENÍ
    Určitě jste si všimli nové části menu. Aktuálně; do této části budu psát takový mini-deníček. Nejsou to tak důležité události, abych jim věnoval deníkový-článek, ale rád bych aby se to na blogu objevilo.

BODÍKY pro květen
    1/Mám nápad na krátkou jednorázovku, ke které už mám takovovou stručnou osnovu. Tato povídka by se tu měla do konce května objevit.
    2/Chci zveřejnit ukázku z nově připravované kapitolovky Hon na duchy o které se časem dozvíte.
    3/Připravit recenzi na Spiknutí - Únor a pokud se vše stihne tak i Březen.
    4/Sepsat krátké deníkové zápisky společně s pár fotkami ze Stožce.
    5/V počítači mám celkem dost fotek, takže až se naskytne příležitost, budou tu.

Upřímnou soustrast...

10. dubna 2010 v 20:22 | Tomisus
Jak už asi všichni víte, tak se dneska v Ruském Smolnsku zřítilo prezidentské letadlo. Na palubě byl Polský prezident společně s jeho manželkou. Na palubě byli i další - např.: guvernér polské centrální banky Slawomir Skrypek. A mnoho dalších lidí. Nikdo ale nepřežil. Všech 132 lidí, kteří sdíleli společnou palubu zahynulo. Ano, 132 lidí. Je to velké číslo, až se tomu nedá uvěřit.

Prezident letěl do Ruska uctít oběti katyňského masakru. Bohužel tam už nedoletěl.
Určitě je to pro Polsko velká ztráta. Čest jejich památce. Věřím, že pro Polsko to musí být těžké když nemají většinu vlády včetně Hlavy státu

Upřímnou soustrast rodinám zesnulých.

Jelikož je to velká tragédie, tak bych chtěl vyzvat všechny, kdo tenhle článek čtou k minutě ticha na památku všech zesnulých.

Veselé Velikonoce...

5. dubna 2010 v 16:41 | Tomisus
Happy Easter!

Beránek, kraslice, pomlázka, zajíci, kopa sladkostí a nejvýznamnější svátek pro křesťany. Ano, myslíte si správně. Mluvím o Velikonocích.

Hodně z Vás už určitě mělo nějaký ten dobrý pocukrovaný mazanec nebo beránka. A co? Chutnal Vám? Mě teda jo.

A jaký já mám vztah k Velikonocům? Nejsem křesťan a tak se moc ve Velikonocích nevyžívám ale díky hezkému počasí, příjemné atmosféře kolem a hezké typické výzdobě mám Velikonoce celkem rád. Co ale vážně nemusím je šlehat holky. Já jsem zastánce názoru, že je nespravedlivé aby kluci zmlátily holky nějakým klackem a potom ještě za to něco chtěli. To mi prostě přijde nespravedlivé vůči holkám.

A jaký názor na to máte Vy?

Jelikož byl před pár dny také apríl, tak se budu zajímat i o něj. Mě naštěstí nikdo nenachytal, a jelikož apríl vyšel zrovna na prázdniny, tak jsem neměl žádnou šanci nikoho nachytat.

A co vy? Nachytali jste někoho? Nebo naopak nachytal někdo Vás?

Jarní změny v mé mozkovně..

5. března 2010 v 14:34 | Tomisus

Tento článek jsem napsal za účelem informovat vás o několika důležitých věcech.

1.: Určitě jste si všimli nového jarního designu, který jsem včera večer nastavil. Doufám že se vám líbí, a chtěl bych aby jste se k němu vyjádřili v komentářích.

2.: Jelikož nastává přelom mezi zimou a jarem rozhodl jsem se trošičku zrekonstruovat blog. Je to tím že v období mezi zimou a jarem jsem

takový... no... nevím jak to správně definovat. Prostě chci zde mít pořádek. Dlouho to trvat nebude, protože už mám polovinu za sebou.

3.: Přes víkend se pokusím sepsat nějakou poezii. Ano, slyšíte dobře. Zkouším poezii. Jsem celkm zvědav jak to dopadne.

4.: Asi ten nejhorší bod v celém článku. Končím s Honbou za pokladem [to sice hrozné není, ale prostě kvůli jasnosti] a HPFF Kam zmizel Brumbál? Pokraj k smrti nechám, ale nejsem si jist zda ho taky nezruším.. První úplněk stále zůstává protože ho mám rád a dobře se mi píše.

5.: Na mém pc se začíná sepisovat nová povídka kterou, ale zde zveřejňovat nebudu. Během příštího týdne vám dám více informací.

6.: Novou kapitolu k Prvnímu úplňku očekávejte během příštího týdne..

Šťástný nový rok!

1. ledna 2010 v 0:01 | Tomisus
Hi my readers,
psal bych to možná dál anglicky ale asi by to nebylo správně.. Tak to radši psát nebudu xD.

Takže, máme chvilku po půlnoci a začíná nám nový rok 2010. Rok který se nám možná vedl a možná ne, je za námi. Je to teď pouze na vás jestli na rok 2009 budete vzpomínat v dobrém a nebo naopak. Takže abych to zkrátil: Přeji vám šťastný nový rok 2010, a přemýšlejte jakou nohou do něj vstoupíte...Veselé Vánoce!

24. prosince 2009 v 10:53 | Tomisus
Ahoj všichni!

Víte co je dneska za den? To vědí asi všichni že? No dobře je náš milovaný Štědrý den! Plný dárků, rodiny, kapra a všeho prostě co patří k tomuto krásnému dnu.

Já vám všem přeji bohatého Ježíška, ať neulehnete a nezačnete marodit tak jako já, dále přeji pohodový den, hojný počet členů rodiny při štědrovečerní večeři a hlavně ať vám omylem nesjede kost do hrdla..xD

Jinak pracuji na zimním designu který jsem myslel že budu mít hotový dnes ale jsme jaksi línější než jsem čekal xD. Takže tu bude někdy o silvestru nebo nějak tak.

Takže, popřál jsem vám, řekl že tu bude nejspíš zimní design a co jsem to ještě chtěl? Jóóó.. Už vím. Na konec přidám novou štědrovečerní anketu.

A víte na co vás budu ptát? To si zjistěte sami!!

 
 

Reklama