Sociologický průzkum na téma Jaroslav Foglar

Prosíme návštěvníky těchto stránek, aby se zúčastnili krátkého průzkumu na téma JF. Vyhodnocení dotazníků proběhne po 7 listopadu, výběr respondentů = kvótní dle údajů z Českého statistického úřadu. Prosíme o uložení odkazu na Vaše stránky či šíření mezi Vaše známé.

Knihovna

Recenze: Spiknutí 365 - Únor

17. května 2010 v 15:44 | Tomisus
unor

Název knihy: Spiknutí 365 - Únor
Autor: Gabrielle Lord
Počet stran: 182
Rok vydání: 2010
Číslo vydání: 1
Nakladatel: Fragment
Věk: Bez omezení

  • Anotace: Callum je uvězněn v nádrži, do které přitéká nafta... Na poslední chvíli je zachráněn dívkou z gangu, která mu ukáže záhadného anděla nakresleného jeho otcem. Při dalším útěku před zločineckým gangem mu uvázne noha v kolejišti a vlak se blíží... Dokáže se zachránit před jistou smrtí? Podaří se mu zjistit nová fakta, která mu zachrání život?
Čas běží. Každá vteřina může být ta poslední.

Recenze: Odkaz Dračích jezdců - Eragon

21. dubna 2010 v 17:45 | Tomisus
EragonNázev knihy: Eragon
Autor: Christopher Paolini
Počet stran: 488
Rok vydání: 2004
Číslo vydání: 1
Nakladatel: Fragment
Věk: 11+

Anotace:

Jeden chlapec...
    jeden drak...
        svět dobrodružství.

Když Eragon najde v lese naleštěný modrý kámen, myslím si, že chudého farmářského chlapce potkalo štěstí; možná za něj koupí maso na zimu pro svou rodinu. Ale když se z kamene vyklube dračí mládě, Eragon si brzy uvědomí, že narazil na odkaz skoro tak starý, jako je samo Království.
    Jeho prostý život se přes noc roztříští a on je vržen do nového, nebezpečného světa osudu, kouzel a moci. Pouze se starodávným mečem a radami moudrého vypravěče musejí Eragon s dračím mládětem zdolávat nebezpečné situace a odolávat temným silám v Království, jehož zlo nezná hranic.
    Dokáže Eragon převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou.

Recenze: Spiknuti 365 - Leden

29. března 2010 v 17:20 | Tomisus
leden

Název knihy: Spiknuti 365 - Leden 
Autor: Gabrielle Lord
Počet stran: 184
Rok vydání: 2010
Číslo vydání: 1
Nakladatel: Fragment
Věk: Bez omezení

Anotace: Callum Ormond dostal varování. Má 365 dní, aby si zachránil život! Odpočet začal a čas běží… Calův klidný život končí v okamžiku, kdy začíná smrtící odpočet. Stává se z něj kořist. Lovený uprchlík, který udělá cokoli, aby přežil. Podaří se mu získat záhadné kresby, které mu odkázal jeho otec? Dokáže vyvrátit obvinění, že napadl členy vlastní rodiny? Dostane se ze zajetí brutálních zločinců? …Podaří se mu přežít? Čas běží. Každá vteřina může být ta poslední.

Můj názor: Kromě fantasy žánru mám rád také nějaké akční knihy. Doopravdy si je ale vybírám velmi pečlivě. Po téhle knize jsem šáhnul hned na první pohled. Já nemám rád takové ty ohromně filosofické a až přehnaně napsané knihy v akčním žánru. Mám rád takové ty, které vypráví nějaký mladý člověk. Já si osobně myslím, že se tomu lépe porozumí. Ale o to je to také těžší pro autora knihy.
Jelikož jsem při koupi této knihy neměl nic rozečteného okamžitě jsem ji začal číst. Úplně mě chytla jako krakatice a už nepustila. Četl jsem jí na horách a to je to nejhorší možné místo ke čtení takto skvělých knih. Mohl jsem číst pouze ráno a večer. Přes den když jsme jezdili, tak jsem chytal strašný absťák. To si vážně neumíte představit. Zasníte se nad knížkou a hodíte tlamu na sníh. Nenapadá mě teď nic co bych tomu vytknul. Možná si na něco vzpomenu, ale bude dost těžký.
No, já si myslím, že tohle mluví za vše.

Hodnocení: 10/10

(Zdroj obrázku: fragment.cz)
(Zdroj anotace: fragment.cz)

Recenze: Percy Jackson - Zloděj blesku

1. února 2010 v 18:26 | Tomisus
Tak, je tu úplně první recenze na knihu. Dneska to bude PERCY JACKSON - Zloděj blesku. Tato kniha mě velice uchvátila a velice pohodlně se čte.
 
 

Reklama
Reklama