Sociologický průzkum na téma Jaroslav Foglar

Prosíme návštěvníky těchto stránek, aby se zúčastnili krátkého průzkumu na téma JF. Vyhodnocení dotazníků proběhne po 7 listopadu, výběr respondentů = kvótní dle údajů z Českého statistického úřadu. Prosíme o uložení odkazu na Vaše stránky či šíření mezi Vaše známé.

Povídkový ateliér

Dračí kapitolovka - ANO/NE?

28. března 2010 v 9:48 | Tomisus

Pamatujete si na povídku "Nepravý zrádce lidu", kterou jsem zveřejnil na blogu? V některých komentářích jsem zaznamanal zájem o téma "Dračí lidé". Někteří dokonce navrhovali, abych napsal na toto téma kapitolovku. Nedalo mi to a popřemýšlel jsem nad tím a nějak se mi to začíná líbit. Ale teď se chci zeptat Vás, čtenářů. Chtěli by jste na blogu, nějakou povídku na toto téma?

Tak, a teď je to na Vás. Pište, pište!

Nová upíří kapitolovka - ANO nebo NE?

17. ledna 2010 v 11:45 | Tomisus
Hi, my friends!
Nedávno mě napadl jeden takový příběh. Byla by to moje vlastní fantasy tvorba. Jednalo by se především o upírskou kapitolovku. Začal jsem jí včera psát a nevím, jestli jí nechat zatím v pc anebo vypustit na svět.

Vím, že se nemůžete rozhodnout, když nevíte o co vlastně jde. Tady vám to krátce a stručně převyprávím.


Děj: Jedenáctiletý Hynek pochází z chudé rodiny a malé vesničky.
Chodí do vesnické školy a bydlí se svými rodiči. Je v komplikované situaci. Táta ho využívá a v celé vesnici má jenom jednoho kamaráda. A s ním se může stýkat pouze ve škole. V den jeho jedenáctých narozenin zjistí, že pochází z upíří rodiny. Je on také upír? Ano je. Přestupuje na prestižní upírskou akademii a učí se být upírem. Učí se proměnit v mlhu, převtělit se na chvíli například ve vránu a spoustu dalších úžasných schopností. Cesta upírským životem je ale plná nástrah. Pozná zradu, přátelství, nenávist a co když i lásku? Je to doopravdy láska? Co udělá, když jeho nejlepší kamarádku (možná lásku) unesou Černí upíři? Dokáže se dostat přes všechny překážky a pomoct jí?

Tak co chtěli by jste tuto povídku číst?
 
 

Reklama