Sociologický průzkum na téma Jaroslav Foglar

Prosíme návštěvníky těchto stránek, aby se zúčastnili krátkého průzkumu na téma JF. Vyhodnocení dotazníků proběhne po 7 listopadu, výběr respondentů = kvótní dle údajů z Českého statistického úřadu. Prosíme o uložení odkazu na Vaše stránky či šíření mezi Vaše známé.

Rozhovory

Rozhovor: Nelien

15. června 2010 v 20:28 | Tomisus
Další obětí mého pořadu se stala slavná osoba a to výborná spisovatelka Michaela Burdova. Mockrát děkuji Míše, že si udělala na moje otázky čas.

Přezdívka: Nelien
Blog: www.burdova-michaela.blog.cz /// www.nelien.blog.cz
Bloguje od: Zaří 2009 / Zaří 2006

ROZHOVOR

***

1. V pondělí budeš dělat zkoušky na Literární akademii. Dejme tomu, že by jsi na Literární akademii jít nemohla. Kam by jsi šla?

- Je pravda, že nad touto možností jsem se zamýšlela velmi nerada :D Ale uvažovala jsem o nějaké jazykové škole, kde bych se naučila pořádně anglicky a ještě jiný jazyk. Dál by se vidělo.

2. Jaké máš kromě psaní záliby?

- odmalička ráda kreslím, miluju zvířata a ráda se o ně starám - ať už o své tři pejsky nebo o pejsky v útulku, také ráda čtu různé encyklopedie o zvířatech, zbožňuji potápění - mořský svět je pro mě ráj - a samozřejmě ráda čtu

3. Dokázala by jsi bez psaní žít?

- tak tady odpovím velmi stručně: ne

4. Píšeš raději do pc (notebooku) nebo píšeš do nějakých tlustých zápisníků?

- píšu rovnou do notebooku, na psaní ručně mě nikdy moc neužilo, vždycky mě brzy bolí ruka a nakonec bych celý rukopis stejně musela přepsat do počítače, takže takto je to pro mě praktičtější i pohodlnější :)

5. Máš někoho, kdo si tvé rukopisy čte jako první?

- Mou zkušební čtenářkou je jedna z mých nejlepších kamarádek - Terka, na internetu ji můžete znát jako Selin, vlastní i blog, který bude právě rozjíždět. Hodně mi pomáhá, nevím, kde bych bez ní byla. A do jednoho mého rozpracovaného příběhu se pustila i další má nej kamarádka Miška. Kupodivu a naštěstí je zatím spokojená :)

6. Ve psaní jsi doopravdy aktivní. Jak jsem viděl na tvém blogu, máš mnoho námětů do budoucna. Kde nacházíš inspiraci?  

- Ani nevím... pořád se mi hlavou honí různé nápady a myšlenky, někdy jsou to jen záblesky postav nebo scén, často mě také inspiruje nějaký film, knížka nebo seriál, třeba jen postava v něm vystupující, nebo prostředí, hlavní myšlenka... cokoli. Další mou inspirací jsou i různé obrázky, na které náhodou narazím na netu.

7. Jaká je tvá nejoblíbenější země? Dáváš přednost zahraničí nebo jsi vlastenec?

- Nejsem vlastenec a nestydím se za to. Naše republika není zrovna místo, které bych obdivovala a byla na něj pyšná. Jednou bych chtěla odjet, prorazit do zahraničí je můj největší sen. A nejoblíbenější země? Irsko nebo Anglie a přenádherný Nový Zéland.  

8. Jak jsi přišla například na jména Veragin, Aranis atd. Přišlo to samo nebo jsi si nějak zkoušela komolit různá slova?

- Vždycky si v hlavě tak různě přemítám různá slova a písmena a dávám je dohromady, taky se často jen dívám na klávesnici a nechávám fantazii pracovat. Potom z toho vzniknou nějaká ta jména. Často záleží i na tom, jaké to jméno má být - jemné, drsné, vznešené, škaredé...

9.  Jaké je tvé neojblíbenější roční období?

- Nejspíš jaro: příroda se probouzí k životu, první sluneční paprsky, je příjemné teplo, žádná vedra, rodí se nová mláďátka... Stejně tak mám ráda podzim pro jeho tajuplnost, melancholii a barevnost. Ale nelíbí se mi, když pořád prší. Mám ráda ten suchý podzim, s lehkým větříkem :)

10. Jakou posloucháš hudbu?

- líbí se mi gothic styl, ačkoli už se tak neoblékám, tudíž zbožňuji spíš tu tvrdší a melancholičtější hudbu. Nejlepší je Nightwish, Evanescence, Whitin Temptation, UnSun, ale i Linkin Park, Kabát... Moc ráda mám i soundtracky, doma jich mám spoustu, třeba k Pánu prstenů, Narnii, Lets dance, Troje nebo k seriálu Buffy... Enya je taky skvělá.

11. Kam se vydáš v létě?

- S kamarádkami máme spoustu plánů. Samé dámské jízdy :) V červenci vyrážíme do Chorvatska, mezitím i potom budou určitě nějaké zábavy a diskotéky, no a prázdniny završíme dovčou na chatě.

Rozhovor: Sai

4. května 2010 v 17:17 | Tomisus
Takže vážení, máme tu první rozhovor. Mojí první první palbu podstoupil SaiSai a musím říct, že mi s ním v mém virtuálním salónku báječně povídalo.


Přezdívka: Sai
Blog: www.zerouciblog.blog.cz
Bloguje od: Prosinec 2008

ROZHOVOR

***

Co tě přimnělo k založení blogu?
K založení blogu mě přiměla moje současná přítelkyně.  Bylo to těsně před Vánocemi v roce 2008 a hlavním účelem bylo, abychom někam psali své zážitky, dělili se s nimi s ostatními a konečně vytvořili nějaký blog, který by se nám líbil.  Oba jsme totiž měli předtím svoje vlastní blogy, na něž však skoro nikdo nechodil, takže jsme s nimi brzo sekli.  A právě Žeroucí blog měl být takovým blogem, na němž budeme pracovat společně a prostě... aby posloužil jako takový záznamník, jejž si budeme moci jednou přečíst, třeba až budeme dospělí.
 
 

Reklama
Reklama